Blackjack online

Blackjack to gra tego typu, która przyciąga chętnych i widzów za każdym razem, gdy dochodzi do rozgrywki. Tytuł pojawiał się dziesiątki razy w licznych filmach i serialach. Dzieje się tak za sprawą przede wszystkim prostego systemu, szybkiej rozgrywki, ale też poprzez możliwość wygrania dużych pieniędzy w krótkim czasie. Sama pozycja obok bakaratu i blackjacka uznawana jest za najpopularniejszą grę karcianą świata. Jest to zrozumiałe, jeśli wziąć wszystkie wymienione czynniki pod uwagę, aczkolwiek zaznaczamy już teraz, że jest ich znacznie więcej. Dlatego sprawdzamy, co blackjack online może zagwarantować graczowi i jak prezentuje się pełna rozgrywka w różnych trybach, które udostępniane są przez kasyna.

Blackjack online jako kasynowa gra karciana

Blackjack onlineGra w blackjacka jest pożądana, bo jest przede wszystkim prosta. Cały system rozgrywki bazuje na rozdaniu początkowo dwóch kart, tak graczowi jak i krupierowi. Jedna karta rozdającego jest widoczna, z kolei dwie danego użytkownika stale są dla krupiera niewidoczne. Karty występują w układach od 2 do asa, zatem jest to pełna talia. W rozgrywce może brać udział więcej talii kart i ma to swojego rodzaju duże znaczenia dla ruchów graczy zaawansowanych, którzy przykładowo liczą karty lub korzystają z jednej z wielu strategii dostępnych w sieci.

Celem gry jest tu zdobycie blackjacka, czyli 21 punktów w dwóch kartach. Inaczej mówi się na to oczko, aczkolwiek prosimy nie mylić dwóch gier. Druga z nich nie odbywa się na pieniądze. Jaką wartość mają poszczególne karty?

  • Karty od 2 do 10 mają dokładnie taką samą wartość, jaką pokazuje karta, tj. 2 = 2, 5 = 5 itd.,
  • Karty od waleta do króla zawsze warte są dziesięć punktów,
  • As warty jest jedno oczko lub 11 w zależności od wyboru i decyzji gracza bądź systemu.

Jeśli w pierwszym rozdaniu otrzymacie blackjacka, wygrywacie automatycznie. Pamiętać jednak należy, że choć celem jest wywalczenie 21 punktów lub ilości najbliższej tej wartości, absolutnie nie można jej przekraczać. Gdy zdobędziecie przykładowo 22 punkty, przegrywacie od razu. Sam gracz, podobnie jak i krupier, może dobrać drugą kartę i trzecią, jeśli wierzy, że mu to pomoże. Każde dobranie wiąże się jednak z dodatkowym ryzykiem, o czym trzeba wiedzieć.

Jakie są możliwości ruchu?

Dobranie kart lub nie robienie tego, podwojenie stawki, rozdwojenie kart oraz ubezpieczenie. W przypadku gry w blackjacka można też „grać z tyłu”, co pozwala wam na typowanie wyników innych graczy, dzięki czemu przy stole gra więcej osób, niż tylko dwie. Przy grze bardzo pomocne są odpowiednie strategie, w tym podstawowa, która wskazuje na sytuacje w których gracz ma lub nie, dobierać konkretne karty.

Co ważne, blackjack dostępny jest także na urządzenia mobilne. Tym samym zagracie przez tablet lub smartfon, jeśli akurat nie możecie korzystać z komputera stacjonarnego. Grać można także z prawdziwym krupierem, co dostępne jest w trybie na żywo, który znajdziecie praktycznie w każdym kasynie internetowym. Wszystko to dostępne jest także przy użyciu wirtualnej waluty, w zależności od studia deweloperskiego, które wdrożyło grę. Za te pozycje odpowiada często NetEnt a także Evolution Gaming. W obu przypadkach da się grać za darmo, co jest świetnym treningiem i rozrywką przed daniem głównym – grą o kasę.