Poker internetowy

Gra w pokera to szalenie popularna sprawa. Od przeszło dekady możecie się cieszyć taką możliwością za sprawą kasyn internetowych. Powstało całe mnóstwo stron powiązanych z tematyką, a główna odmiana, czyli Hold’em, zyskała tak ogromne uznanie graczy z całego świata, że walka o cenne nagrody w turniejach wzrosła do rangi, którą ciężko można sobie było na początku wyobrazić. Efekty dobrze jest ocenić już teraz, zwłaszcza, że zawody często przynoszą wygrane rzędu miliona euro lub więcej. W naszym artykule sprawdzimy zatem gdzie takie pieniądze można wywalczyć, jak również ocenimy podstawowe założenia związane z grą – czy jest trudna, jak grać i na jakich warunkach.

Rozgrywki w pokera w kasynie online

Trzeba we wstępie zaznaczyć, że sam poker internetowy może się odnosić do kilku zagadnień. Wielu graczy świetnie kojarzy jeszcze wideo poker, który nawet po tylu latach jest popularny i cieszy się uznaniem graczy. W takiej grze stosowane są bazowe zakłady z rozwiązaniami jak para, dwie pary, street itd., gdzie gracz od razu otrzymuje na ręce pięć kart i musi po tym podjąć decyzję, czy dobiera kolejne, czy odpuszcza. Całość jest tu prosta i szybka, a może prowadzić do znacznych wygranych, w zależności od tego, jakie karty ma na ręce. Trzeba jednak pamiętać, że takie układy jak poker królewski są na tyle rzadko spotykane, że walka o niego będzie prawdziwą katorgą. Jakie jest tu prawdopodobieństwo? Cóż, wynosi ok. 0,000154%. Drugi w kolejności jest poker, następnie kareta, full, kolor, strit, trójka, dwie pary, para i wysoka karta, która ma ponad połowę szans na zakończenie rozdania sukcesem. Tu jednak nie ma co jednocześnie liczyć na pokaźną wygraną, a w przypadku hold’ema, któremu także poświęcimy kilka słów, nie da nam praktycznie żadnych szans na zwycięstwo, chyba, że uda się nam bardzo solidnie zabluffować, co także nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza, gdy gracie z wymagającym i bardzo doświadczonym graczem online czy potem, offline.

Rozgrywki w pokera w kasynie online

W zakresie gry właśnie w hold’em, który jest tak uznany na świecie, dobrze jest wiedzieć, że jest to gra bardziej skomplikowana. Dzięki temu będzie też atrakcyjniejsza dla bardziej wymagających graczy. W jej zresztą przypadku zmagania prowadzone są nie tylko z komputerem, ale przede wszystkim z prawdziwymi ludźmi. Dzięki temu cała zabawa wymaga od was większego zaangażowania, a dodatkowo możecie się pokusić o konwersacje i realne działania z drugą osobą. Pojawia się także opcja gry na żywo, aczkolwiek to czynnik, który zostawimy na inne artykuły. Sama rozrywka jest tu dopasowana do waszych możliwości. Gracze sami wybierają grane stawki, mogą się też pokusić o słynne freerolle, czyli turnieje które nie mają wpisowego, ale które dadzą wam realną szansę na wygranie prawdziwych pieniędzy. Nie będą to duże środki, ale wystarczająco wysokie, aby zaangażować się w zabawę. Przykład podaje nam Betsson: „Otwórz konto w Betsson, a od razu otrzymasz 28 biletów, dzięki którym możesz dołączyć do codziennych turniejów €50 New Player Freeroll Level 1. Możesz wziąć w nich udział każdego dnia przez kolejne cztery tygodnie.” Przy tym wszystkim sam system gry w hold’emie jest zupełnie różny od tego, który możecie znać.

Texas Hold’em

Co do samych zasad, Texas Hold’em wykorzystuje całą talię 52 kwart, a gra co najmniej dwóch graczy. Jeden z nich jest rozdającym – dealerem. Wymusza się tu grę w ciemno i drugą stawkę, przy której możecie się poddać. Gracze otrzymują na początku zaledwie po dwie karty, co już teraz jest sporą zmianą, biorąc pod uwagę, że w grze tradycyjnej na ręce ląduje nam ich aż pięć. Gracz może podjąć kolejne decyzje – spasować, sprawdzić oraz podbić stawkę. Na stole dodatkowo pojawiać się będą kolejne karty. Najpierw trzy i potem w każdej turze po jednej, aż dojdzie do piątki. Daje to wiele możliwości w zakresie licytacji czy bluffowania, bowiem możecie innych graczy niejako oszukać. Przydają się tu zatem określone strategie, a także obserwowanie każdego z uczestników, co może wam pomóc w ocenie jego kart i tego, jaką sam przyjął do tego strategię.

Podsumowanie

Odmian gry w pokera jest bardzo dużo. Do tego dochodzą dziesiątki promocji, z których najpopularniejszą będzie ta powitalna. Po założeniu konta zyskacie np. podwojenie wpłacanych środków, co daje ogromne możliwości na dobry początek swojej przygody z marką. To jednak nie koniec, aczkolwiek tutaj temat pozostawimy wam – wybierzcie taką markę, która pozwoli wam na jak najwięcej. Upewnijcie się jednak najpierw, czy ta korzysta z responsywności strony, czy konieczne jest ściąganie dodatkowej aplikacji na telefon.